Copyright 2017 - Devam

Kanopi akustik tavan paneli - yüzer tavan ; Geometrik şekillerde üretilebilen akustik tavan panellerimiz 6 gen akustik tavan paneli olarak tavandan askı aparatları ile montajı yapılmaktadır. Kanopi tavan panelleri olarakta bilinmektedir.
Üzeri istelien renkte akustik kumaş ile kaplanmaktadır. Kullanım alanı olarak en çok tercih edilen mekanlar arasında ofisler , yemekhaneler , spor salonları , yüzme havuzları , oditoryumlar , anfiler , düğün salonları , tv stüdyoları gibi yer almaktadır.

kanopi altıgen akustik tavan panelleri

Kısa Tanım
Ön ve arka yüzeyi camtülü kaplı yüksek yoğunluktaki camyünü levhanın görünür yüzeyi değişik renk seçenekleri mevcut olan darbeye dayanıklı kumaş ile kaplanmaktadır. Montaj sıvası yapılmış duvara direk yapıştırma görünür profil yada gizli sistem uygulanarak yapılabilir.

Uygulama Alanları
Ofisler, toplantı salonları, alışveriş merkezleri , sinema ve tiyatrolar, eğitim kurumları, radyo ve televizyon stüdyoları, restoranlar ve sosyal alanlar, stüdyolar, sinema salonları, eğlence mekanları

Teknik Özellikler
Ebatlar: 600x600 mm, 600x1200 mm, 600x2400 mm, 600x3000 mm, 1200x1200 mm, 1200x2400 mm, max ebat:  1200x3000 mm
Kalınlık: 20 mm ve 40 mm
Akustik: 0,95-1,00 aralığında ses yutum katsayısı
Kalite Garanti Belgeleri
ISO 9001:2000, TSE, Akustik Test Raporu, CE Belgesi, Yangına Karşı Tepki Testleri
Kumaş : Akustik yanmaz B-1 A-1 ulaslararası setifikalı ithal ve yerli akustik kumaşlar kullanmaktayız

KANOPİ AKUSTİK ASMA TAVAN SARKIT PANELLER UYGULAMA GÖRSELLERİ  - 1

kanopi akustik tavan panelleri
KANOPİ AKUSTİK ASMA TAVAN SARKIT PANELLER UYGULAMA GÖRSELLERİ  - 2

altıgen akustik tavan panelleri
Parmephon
Akustik Panel ; Akustik Duvar Paneli - Hacim Akustiği 

POZ NO : 04.734/A28B1   / 04.734/A28B2
20MM KAL. 95 KG/M3 YOĞUNLUKTA CAM YÜN. ÖN YÜZÜ AKUS. KUMAŞ ARKA YÜZ CAM TÜLÜ AKUSTİK DUVAR PANELİ
40 MM KAL. 95 KG/M3 YOĞUNLUĞUNDA CAM YÜNÜNDEN, ÖNYÜZÜ AKUSTİK KUMAŞ, ARKA YÜZÜ CAM TÜLÜ İLE KAPLI AKUSTİK DUVAR PANELİ
Akustik panel NRC değeri olarak 0,90-1,00 değeri karşılamaktadır. Akustik panel mevcut mekanda oluşan değişken frekanstaki ses dalgalarının tavan ve duvar yüzeyine çarpması neticesinde rezonansa girmesini önleyici ve sesin net olarak duyulmasına imkan veren camyünü üzeri kumaş kaplı akustik panellerdir. parmephon akustik , parmephon camyünü akustik panel ,  parmephon asma tavan , parmephon wall panels
Akustik paneller, iletişim kurulacak ortamdaki ses iletişim kalitesini en üst noktaya çekebilmektedir.

Akustik panel

Kısa Tanım
Ön ve arka yüzeyi camtülü kaplı yüksek yoğunluktaki camyünü levhanın görünür yüzeyi değişik renk seçenekleri mevcut olan darbeye dayanıklı kumaş ile kaplanmaktadır. Montaj sıvası yapılmış duvara direk yapıştırma görünür profil yada gizli sistem uygulanarak yapılabilir.

Kumaş Kaplı Panel

Uygulama Alanları
Ofisler, toplantı salonları, alışveriş merkezleri , sinema ve tiyatrolar, eğitim kurumları, radyo ve televizyon stüdyoları, restoranlar ve sosyal alanlar, stüdyolar, sinema salonları, eğlence mekanları

 

Teknik Özellikler
Ebatlar: 600x600 mm, 600x1200 mm, 600x2400 mm, 600x3000 mm, 1200x1200 mm, 1200x2400 mm, 1200x3000 mm
Kalınlık: 20 mm ve 40 mm
Akustik: 0,95-1,00 aralığında ses yutum katsayısı
Kalite Garanti Belgeleri
ISO 9001:2000, TSE, Akustik Test Raporu, CE Belgesi, Yangına Karşı Tepki Testleri
Kumaş : Akustik yanmaz B-1 A-1 ulaslararası setifikalı ithal ve yerli akustik kumaşlar kullanmaktayız

parmephon duvar panelleri

Parmephon Solo Duvar paneli kaplanacak yüzey çırpı ipi- şakül – terazi (lazer terazi) yardımı ile döşemeye ve tavana işlenir.
Yapıştıma montaj sekli mevcut yüzeye yapıştırıcı sürülerek duvara montajı yapılmaktadır.
Yapıştırma malzemesi detayları için firmamızdan teknik destek alabilirsiniz.
Duvardaki terazi bozukluklarını ve sıva hatalarını gidermek için duvar yatay profilleri ile teraziye alınır. Duvar yüksekliği boyunca iki yatay profil yeterlidir.

akustik duvar paneli

Akustik Duvar Paneli; Bir salonun en önemli materyallerinden biri olan olan akustik duvar paneli , salonda yapılan bir oyun , konferans veya izlenen bir film esnasında hoparlörden çıkan sesin duvara çarpıp yankılanması ile sonradan çıkan seslerle karışır ve anlamsızlaşır işte bunu önlemek amacıyla müşterilerine daha fazla seçenek sunan ve en kaliteli hizmeti veren parmephon salonda ses akustiğini sağlarken salonun dekorasyonunuda göz önünde bulundurarak kurumlara özgü renk ve farklı tasarımlar uygular. 

aktav akustik panel parmephon
     
Akustik panel ses yutum frekans değerleri
akustik panel ses yutum değeri     

Baffle Akustik Tavan Panelleri Dikey Askı Sistem ( Dekoratif Tavan Panelleri ) 

Akustik ses yalıtımı ; mekanlardaki yankılanma problemleri, ses karışıklığı, dekoratif akustik tavan çözümleri ses yutucu gürültü emici akustik panel BAFFLE

baffle akustik tavan paneli

Baffle paneller, özel cam yünü yapısı ve akustik kumaş kaplanmış yüzeyi sayesinde, işletme içerisinde çalışan makinelerin çıkarmış olduğu yüksek gürültüyü emerek, işletmenin daha sağlıklı bir çalışma ortamına kavuşmasını sağlar. Ses kesici panellerin yüzeyine çarpan ses dalgasındaki enerji, panelin gözeneklerinde sürtünme sebebi ile ısı enerjisine dönüşerek yüzeyden geriye yansıyan ses enerjisini azaltmaktadır.

akustik tavan askı panalleri kanopi baffle 

Baffle akustik tavan panelleri

Ofis tavan akustik panel baffle

Kullanım alanları; Açık alan ofisler, Toplantı salonları, Konferans salonları, Müzik odaları, Derslikler, Anfiler,  Yemekhaneler, Spor merkezleri, Açık ofisler, Cağrı merkezleri, Fuar alanları, Ses yankılanmasının sorun olduğu bir çok alanda kullanılabilir, Dekoratif görünümlü olup istediğiniz renk ve formatta imal edilebilir.

Baffle tavan panelleri uygulanmış görseller

baffle
Baffle akustik panellerin akustik ses yutma değerleri NRC 

baffle akustik değer

Açık alan ofislerde ses yalıtımı , Toplantı odaları akustik yalıtım Tavan duvar ekolanma akustik ses yalıtım panelleri ile ses yankınlanma ekolanma sorunlarını ortadan kaldırıyoruz daha huzurlu bir çalışma ortamı sunuyoruz. Dekoratif kumaş kaplı akustik tavan ve duvar panelleri ile ofisler çalışma ortamlarınız daha sessiz, ofislerde çalışma ortamlarında açık alan ofislerde ve toplantı odalarında video konferans odalarında ses karışıklığı eko ve yankılanma odalar arası ses geçişi gibi problemlere çözüm odaklı ürünler ve geniş ürün ve renk yelpazesi sunuyor.

ofis ses yalıtımı
TAVAN BAFFLE ASKI SİSTEM İLE DEKORATİF AKUSTİK ÇÖZÜMLER


OFİS ÖRNEK UYGULAMALAR
Ofis ses yalıtımı

ofis akustik ses yalıtımı


ofis akustik yalıtım ofis akustik kaplama


ZEMİN SES YALITIMI

zemin ses yalıtımıKatlar arası ses yalıtımının daha sağlıklı  sağlanabilmesi için şap altında yada döşeme altında ses yalıtım süngeri kauçuk mantar teckncrock uygulanmalıdır. Aynı zamanda hemde ses yalıtımı hemde darbe emilimi sağlanabilir. Sadece ortam sesinin yalıtımı isteniyorsa bondex , firexpan gibi lifli açık hücreli ürünler, hem ses yalıtımı hem darbe emilimi isteniyorsa yoğunlaştırılış kaucuk veya mantar şilte bazlı ürünler kullanılmalıdır.

DUVAR SES YALITIMI

bariyerli bondexBariyerli Bondex sünger iki yüzü bondex ortasına 2mm ağır ses yalıtım bariyeri lamine edilerek ses yalıtım değerini artırmak amaçlanmıştır. Kısaca özetlersek ses yalıtım tabloları ve test sonuçlarında bondex sünger tek başına kullanıldığında 5 cm (8 db) 10 cm (13 db ) değerlerini geçememektedir. Yapmış olduğumuz test çalışmalarında iki bondex sünger arasına ağır ses yalıtım bariyeri lamine edilerek bu değer (35 db) ulaşmıştır. maximum ulaşılacak seviyededir. 

AĞIR BARİYER TEKNOBAR

ağır bariyerTeknobar epdm ağır ses yalıtımı bariyerleri minumum yer kaybı ve maksimum ses izolasyonu performansıyla birçok alanda kullanılmaktadır. teknobar ağır ses yalıtım bariyeri kullanım alanları iki alçıpan plaka arasında mevcut betonarme yüzeyde akustik sünger arasında laminasyonlu olarakta kullanılmaktaıdr.

AKUSTİK SÜNGER - SES YALITIM SÜNGERLERİ - STÜDYO SES YALITIMI - İSTANBUL SES YALITIM FİRMASI - ANKARA SES YALITIMI - ANKARA AKUSTİK SÜNGER - İZMİR SES YALITIMI - BURSA SES YALITIMI - SES İZOLASYON SÜNGERLERİ - EN ETKİLİ SES YALITIM MALZEMESİ - SES YALITIMINDA KULLANILAN MALZEMELER AKUSTİK MEKANLAR - GÜRÜLTÜ KONTROLÜ - FİREX SES YALITIM SÜNGERİ - DUVAR VE TAVAN SES İZOLASYONU - JENERATÖR SES İZOLASYONU - KABİN KASET SES İZOLASYONU - SOĞUTMA KULESİ SES İZOLASYONU - FABRİKA SES İZOLASYONU - KOMPRESÖR SES İZOLASYONU - HİDROFOR SES İZOLASYONU - HASTANE - BLOWER - MAKİNE DAİRESİ - ASANSÖR SES YALITIMI - BİNA SES YALITIMI - HİDROFOR SES YALITIMI - MAKİNE DAİRESİ SES YALITIMI - SERVER DATA CENTER SES YALITIMI - ATIŞ POLİGONU SES İZOLASYONU - KLİMA SES İZOLASYONU

       Çözüm Ortaklarımız   destek talebi

f t g m

SES YALITIMI

Ses izolasyonu temel olarak gürültünün insan üzerinde oluşturacağı zararlı etkileri en aza indirmek için alınacak önlemleri kapsar. Gürültü, düzensiz yapılı, farklı frekans bileşenlerine sahip olan ve genellikle zamana göre, değişken olan istenmeyen ses topluluğudur. evde sinema salonu

GÜRÜLTÜ YALITIMI

Bütün Dünya'da olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün etkisi giderek artan gürültü kirliliği, bazı alışkanlıklarımızın değiştirilmesi ve basit yöntemlerle önlenebilmektedir. Bu kapsamda, aşağıda sunulan bazı tedbirlerin uygulanması faydalı olacaktır.

TESPİT VE ÇÖZÜM

Çıkan seslerin ve gürültünün tespiti mekanda keşif yapılması ve çözüm hizmeti ile, müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre, şap altı darbe ve titreşim sönümleyici kauçuk ve mantar şilteler , jeneratör ve soğutma santralleri uygulaması ile ilgili ve her türlü ses izolasyon uygulamasına inşaat durumunda ses izolasyonu danışmalığı sonrası uygulama yapmaktadır.